Araç Kilometre Sorgulama Nasıl Yapılır? 2018 Kilometre Sorgulama

2018 Araç Kilometresi Sorgulama Araç Km Sorgulama

Araç Kilometre Sorgulama Nasıl Yapılır? Araç km sorgulama nasıl yapılır? Araç Kilometre Sorgulama Sms İle Nasıl Yapılır? Otomobil Kilometre Sorgulama 2018 Araç Kilometresi Sorgulama Araç Km Sorgulama 2018 Otomobil Km Sorgulama
İkinci el araba alım satımı  yaparken dikkat edilmesi gereken çok fazla husus bulunmaktadır. Özellikle araç almak isteyen insanlar için araç hasar kaydı sorgulama , araç kilometre sorgulama yapılması oldukça önem teşkil etmektedir.Günümüzde akıllı telefonlara yüklenen yazılımlarla dahi takometreye müdahaleetmek mümkündür. Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi diğer adıyla Tramer ikinci el araç alacak kişilerin mağdur olmaması ve kolayca bilgi edinebilmesi amacıyla  her gün yeni araçlar ve veri tabanına yeni sorgulamalar eklemektedir. Sorgulamalardan en popüleri daha önce belirttiğimiz üzere araç kilometre sorgulama işlemidir . Sms yardımıyla araç kilometresi nasıl öğrenilir?

TRAMER ARAÇ KİLOMETRE SORGULAMA 2018

İkinci el araç alım satım  işlemlerinde genellikle  aracın kilometresinin azaltılarak daha yüksek fiyatlara satışa çıkarıldığını görmekteyiz ve  istemeden tecrübe etmiş dahiolabiliriz. Artık sorgulama u işlemini sms ile yapmak mümkün hale geldi.

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın veri tabanını llanılarak istediğimiz aracın kilometre ve hasar bilgilerine ulaşabilmekteyiz. Bunun için yapmanız gereken şey “HASAR” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra şase numarasını ekleyip 5664’e sms yollamamız yeterlidir. Plaka ile sorgulama yaptığınızda henüz kilometre bilgisi gönderilmemektedir.Plaka uygulamasına geçilmemesinin amacı başkalarının kolayca araç bilgilerini görmesini engellemektir.

Oto Servisleri Aynı Hizmeti Vermektedir

Düzenli bakımları serviste yapılan araçların kilometre bilgileri oto servislerinde tutulmaktadır. Bu yüzden bakımları serviste yapılmış araçları seçmek daha makul ve güvenlidir.

Bir önceki yazımız olan Ütü Nasıl Temizlenir? Tabanı Yapışmış Ütü Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde ütü nasıl temizlenir, ütü tabanı nasıl temizlenir ve ütü temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın