ya hayyu ya kayyum ya zel celali vel ikram Bereket ve Rızık Duası Anlamı

Ya hayyu ya kayyum ya zel celali vel ikram anlamı

Ey Hayy (Diri), Ey Kayyum (Kendiliğinden var olan), Ey Celal ve ikram sahibi

“Ya Hayyu Ya Kayyumu, Ya Zel Celâli Vel İkrâm, Ellahümme inni eselüke en tühyiye kalbi bi Nûri marifetike ebeden, Ya Allah, Ya Allah, Ya Allah Celle Celâlüh” duasının sırrı nedir? Hangi zaman diliminde okunur?

Sabah namazının sünnetiyle farzı arasında okunmalıdır. önemli bir duadır

Rızık Duasının Türkçe Okunuşu:
“Ya Allahu, ya Rabbi, ya Hayyü, ya Kayyumü, Ya Zel Celali ve ikram. Es’elüke bismikel azimil-a’zami, enterzukani helalen tayyiben. Allahümme in kane rızkuna fissemai enzilhu, ve in kane fil ardi ezhirhu ve in kane ba’iden karribhu, ve in kane kariben yessirhü, ve in kane kalilen kessirhü ve in kane kesiren ihfazhü bilbereketi”

Rızık Duasının Anlamı:
Ya Allah, Ya Rab, ya Hayyü ya Kayyum. Ya Zel Celali vel- İkram. Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helal rızık ver. Allah’ım, eğer rızkımız semada ise onu indir. Eğer yerde ise onu çıkar. Uzakta ise onu yaklaştır. Yakın ise kolaylaştır. Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir.” 

Bir önceki yazımız olan Koronavirüs Bugün Ölüm Sayısı başlıklı makalemizde 20 nisan koronavirüs ölüm sayısı, bugün koronavirüs ölüm sayısı ve bugün ölüm sayısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın