Vatandaşın “Ekmek Nerden Alıcaz?” ve “Ekmek Almaya Gidebilir miyiz?” Sorusu

Sokağa çıkma yasağı ile birlikte dün fırınlara akın edip ekmek bulamayan vatandaşlar bu gün ekmek nasıl alacaklarını düşünmeye başladı. Ekmek için izin gerekiyor mu? “Eve ekmek nasıl alıcaz?” ve “Ekmek almaya gidebilir miyiz?” sorularının yanıtı haberimizde.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Başta fırınların kendi araç ve personeli olmak üzere, Vefa Sosyal Destek Grubu vasıtasıyla vatandaşlara ekmek ulaştırılacaktır” dendi.

Bakanlıktan edinilen bilgiye göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hafta sonu sokağa çıkma yasağı getirilen 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta vatandaşların ekmek ihtiyacının nasıl karşılanmasına ilişkin 81 valiliğe talimat gönderdi. Buna göre, vali ve kaymakamlar tarafından yapılacak planlama doğrultusunda başta fırınların kendi araç ve personeli olmak üzere Vefa Sosyal Destek Grubu vasıtasıyla halka ekmek dağıtımı yapılacak. Gerek duyulması halinde bu maksatla kamu kurum ve kuruluşlarının araçlarından da yararlanılacak.

Bakan Soylu, uygulamanın hassasiyetle takip edilerek herhangi bir aksaklığa meydan vermeyecek biçimde önlemler alınmasını istedi.

EKMEK DAĞITIMINI FIRINLAR YAPIYOR

Birçok il ve ilçede mahalle fırınları bulunduğu mahallelerde ekmek dağıtımını belirli aralıklarla yapmakta. Bu durum sokağa çıkma yasağının ilk gününde herhangi bir olumsuzluğa sebep olmadı.

Bir önceki yazımız olan Endoservikal Nedir? Miyom ile İlişkisi Nedir? başlıklı makalemizde Endoservikal nedir, Endoservikal patoloji sonucu ve Miyom kanser ilişkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın