98/1 Askerlik Yerleri Ne Zaman Belli Olur? 98/1 Askerlik Yeri Öğrenme

Er adayları için beklenen gün geldi, Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden verilen bilgiye göre şubat ayı askerlik yerleri bugün e-devlet üzerinden açıklanacak. 98/1 askerlik yerleri sorgulama işlemi, yedek subay, kısa dönem ve uzun dönem er adayları tarafından e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek. İşte e-Devlet askerlik yeri sorgulama ayrıntıları…

E-devlet askerlik yerleri sorgulama ekranı günün erken saatlerinden ziyaret edilmeye başlandı. 2018 98/1 Şubat askerlik yerleri 12 Ocak yani bugünden itibaren e-Devlet üzerinden erişime açılacak.

98/1 askerlik yeri sorgulama ekranı, askerlik görevini yerine getirecek olan ve 98/1 celp döneminde birliğine katılacakların en büyük gündemi. Aşağıdaki link üzerinden askerlik yeri sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz…

CELP NEDİR?

Askerlik alımları dönem dönem olarak yapılır ve halk arasında buna celp adı verilmektedir. Bu bakımdan kişiler askerlik yerini öğrenmesi için bu celp dönemlerinin açıklanması ve yer bilgilerinin açıklandığının ilan edilmesi ile birlikte portala giriş yaparak öğrenmesi mümkündür.

ASKERLİK YERİ SORGULAMA

Her zaman olduğu gibi bu dönemde de askerlik sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden gerçekleşecek. e-Devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresine girecek adaylar, Milli Savunma Bakanlığı kısmından askerlik yerlerini öğrenebilecekleri ekrana geçiş yapabilecekler.

98/1 ERLER NE ZAMAN BOT BAĞLAYACAK?

98/1 döneminde askere gidecek olan vatandaşların silah altına alınacağı tarih, A grubu olarak askere gidecekler için 3 ila 8 Şubat arasında olacakken, B grubu olarak askere gidenler için bu tarih Mart ayının ilk haftası olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan İlkokul Diplomamı Kaybettim, E-Devlet'ten Diploma Alınabilir mi? başlıklı makalemizde diplomamı kaybettim nasıl alabilirim, e devlet diploma ve e devletten ilkokul diploması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın