İlkokul Diplomamı Kaybettim, E-Devlet’ten Diploma Alınabilir mi?

İlkokul Diploma Sorgulama Nasıl Yapılır? İlkokul Diplomamı Kaybettim Ne Yapmalıyım? İlkokul diplomamı kayıp ettim nereden çıkarabilirim? İlkokul diplomamı çıkarmak için nereye başvurmalıyım? İlkokul diploma belgesi ya da İlkokul öğrenim belgesi için hangi kuruma başvurmalıyım?

İlkokul Diploma Sorgulama

Bilindiği üzere 2008 yılı itibariyle Milli Eğitim’de e-okul sistemine geçilmiş bulunulmaktadır. Ancak 2008 öncesi ilkokul mezunları diploma sorgulama işlemi için bitirmiş oldukları okula başvurabilir.

2008 yılından sonra mezun olmuş kişiler ilkokul diploma sorgulama işlemi yapabilir. 

Diplomamı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

Öncelikle ilkokul, ortaokul veya liseden mezun olmanızın ardından almış olduğunuz diplomayı kaybettiğinizde neler yapmalısınız? Bu durumda mezun olduğunuz eğitim kurumuna giderek, bir dilekçe ile diplomanızın kaybolduğunu ve yeniden çıkartmak istediğinizi bildirmeniz gerekmektedir. Ancak burada çok karıştırılan bir husus bulunmaktadır. Diplomanın tekrar çıkartılması diye bir husus bulunmamaktadır. İlgili eğitim kurumuna başvurunuzu yapmanızın ardından diploma yerine, mezuniyet belgesi vermektedirler. Bu belge de diploma gibi geçerli bir belgedir ve tüm işlemlerinizde kullanılabilmektedir.

Mezun olduğunuz kuruma başvuruda bulunacağınız dilekçe örneği aşağıdadır.

İlkokul Diploma Dilekçe Örneğini İndir

 

Yıllar Önce Aldığım Diplomam Kayboldu Ne Yapmalıyım?

İlk okul diplomanızı aldınız fakat kaybettiniz .Kaybedilen bir diplomanın yenisi çıkmaktadır.

İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur?

Bitirdiğiniz okula giderek diplomanızı kaybettiğinizi belirten bir dilekçe ile birlikte başvurun Okul bu konuda size mutlaka yardımcı olacaktır. Eğer okulunuz bu konuda size yardımcı olamayacağını belirtirlerse bağlı bulunduğunuz Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurduğunuzda size yardımcı olup en geç 1 hafta içinde diplomanızı almanız sağlanacaktır.

Diplomamı Kaybettim Mezun Olduğum Okul Kapanmış Ne Yapmalıyım?

Not: Okulu dışarıdan bitirdiyseniz Halk Eğitim Merkezini, Mezun olduğunuz okul kapanmışsa; okulun bağlı bulunduğu  il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünü arayarak talebinizi iletiniz.

Bir önceki yazımız olan Araç Kilometre Sorgulama Nasıl Yapılır? 2018 Kilometre Sorgulama başlıklı makalemizde hasar sorgulama, kilometre sorgulama ve mesaj ile hasar sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın