Spor Yapmadan Göbeğinizden Kurtulmanın 14 Yolu

Herkes günlük iş temposu içerisinde rutin spor ve egzersiz yapma lüksüne sahip değildir. Ancak fit ve güzel bir vücuda sahip olmayı kadın erkek herkes istemekte. Gelin size spor ve egzersiz yapmadan göbeğinizden kurtulmanın 14 farklı yolundan bahsedelim.

Kilo vermek denilince akla gelen 2 şey: diyet ve egzersizdir peki rutin şekilde bunları yapmadan kilo vermenin 14 yöntemi var desek? başlıyoruz…

1- Postür (Duruş): Dik bir oturuş ve bu oturuşunuzu alışkanlık haline getirmeniz çok önemli. Eğer dik oturursanız ve mükemmel düz durursanız, bedeniniz görsel olarak daha ince olur.

2- Nemlendirme (Hidrasyon): Eğer vücudunuzu iyi bir şekilde nemlendirecek olursanız yani vücudunuzun su ihtiyacını bol bol su içerek karşılayacak olursanız, suyun sisteminizden temizleyeceği toksin sayısı yanında ekstra kiloların kendiliğinden kaybolduğunu fark etmeye başlayacaksınız.

3- Takviyeler: Vücudunuzun alması gereken vitamin ve mineralleri günlük yiyeceklerinizden alamayacağınızı düşünüyorsanız ki bu çoğumuz için mümkün değil gıda takviyeleri ile vücudunuzu desteklemelisiniz.

4– Diyet : Daha önce belirtildiği gibi, sağlıklı beslenme, kilo vermek ve mükemmel bir vücut elde etmek için en etkili yöntemdir.

5- Probiotikler: Bunları tüketirseniz, özellikle ayran ve yoğurt tüketirseniz, sindirim sisteminizin düzgün çalışmasını sağlayacaktır ve bağırsaklarınızda ki değerli minerallerin emilimini kolaylaştıracaktır.

6- Temizlik: Görünüşünüz ne kadar düzgün veya temiz olursa olsun her sabah uyandığınızda bedeninizin temizliğine ve bakımına zaman ayırmalısınız. Bu temizlik vücudunuzu huzurlu kılar ve nefes alımını kolaylaştırır.

7- Stres: Günlük hayatınızdaki stres düzeyini düşürmeye, sebepleri ortadan kaldırmaya ve sizi rahatlatacak bir rutin bulmaya çalışın.

8- Şeker: Şekerli yiyecek ve içeceklerden uzak durmak, kilo vermenin güvenli ve emin bir yoludur.

9- Yürüyüş: Her gün düzenli yürüyüşe çıkmak vücudunuzda depolanan aşırı yağdan önemli derecede kurtulabilirsiniz.

10- Karbonhidratlar:  Bunlar çok faydalıdır ve tahıl lifi, bulgur, kahverengi pirinç, kuskus ve diğerleri gibi sağlıklı olanları tercih ederseniz, sindirim sisteminizi önemli ölçüde hızlandıracaktır.

11- Daha az kalori:  Meyve ve sebze gibi kalorilerde çok düşük olan lezzetli ürünlerin sayısını arttırın ve diğer yiyeceklerinize de dikkat edin.

12- Sakız: Sakız vücudunuza aşırı hava götürür ve şişkinlik yapabilir ondan uzak durun.

13- Protein: Sizi daha uzun süre tok hissettireceği için açlığınızı geciktirir ve buna ek olarak metabolizmanızı hızlandırırlar.

14- C vitamini:  Stres seviyenizi düşük tutar ve genel sağlığınızı korumaya iyi gelir.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Ocakları Kaçta Açılıyor? Sağlık Ocakları Açılış ve Kapanış Saatleri başlıklı makalemizde sağlık ocağı açılış saatleri, sağlık ocağı mesai saatleri ve sağlık ocakları kaçta açılıyo hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın