Limon’un Bilmediğiniz Faydaları

limonun-faydalari-kilo-verdirirmi-diyeti-zayiflamak-1Bir C vitamini deposu olarak bilinen limonun faydaları neler? Tüm bilinmeyen faydalarını sizler için derledik. karabağlar escort

LİMON SUYUNUN FAYDALARI

Enerji verir: Limon suyu içtiğinizde enerjiniz de yükselir. Sinir sistemini rahatlatmaya yardımcı olan limon, sıkıntı ve depresyonu da beraberinde  engeller.

İltihabı azaltır: Düzenli olarak limon suyu içerseniz bedeninizdeki asitlik düzeyi azalacaktır. Ayrıca iltihabın nedenlerinden biri olan eklemlerinizde ki ürik asit limonla beraber yok olur.

Cildinizi lekelerden uzak tutar: Limon suyunu yara izlerine ve yaşlanma lekelerinin üzerine uygulayıp görünümlerini azaltabilirsiniz.

Kırışıklıkları azaltır: Limon suyundaki antioksidanlar, cildinizdeki kırışıklıkları azaltır.

Sindirim Sistemini temizler: Enzim fonksiyonunu geliştirerek ve karaciğerinizi harekete geçirerek vücuttaki toksinleri atmaya yardımcıdır.

Kafeinin zararlarını önler: Kahvenize birkaç damla limon suyu damlatırsanız kafeinin zararlı etkilerinin vücuda girmesine engel olur.

 

SICAK LİMON SUYU NEYE FAYDALIDIR?

Viral enfeksiyonları önler: Sıcak limon suyu, viral enfeksiyonları ve boğaz ağrılarına iyi gelen en iyi içeceklerden birisidir. Bağışıklık sistemini güçlendiren limon suyu, enfeksiyonlara savaş açar. Limon suyu içemiyorsanız, bitki çaylarınızın içine de ekleyebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Evde Vücut Geliştirme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde dambıl hareketleri, dambılla kas yapma ve dumbell ile kas yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın