Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Bol Köpüklü Kahve Yapmak İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Türk Kahvesi yapmak çok zor bir işlem olmamasına rağmen aşağıda belirteceğimiz püf noktalara dikkat ederseniz kolay biçimde yapabileceğinize eminiz. güzelbahçe escort

Köpüklü ve Lezzetli Kahve için Püf Noktaları

1- Soğuk ve kaliteli su kullanın: Her kahvenin yüzde 98’i su olduğu için iyi kahve için iyi su gerekir. Suda garip bir tat veya koku hissederseniz, su filtresi ya da şişe suyu kullanın.

kopuklu-kahve-puf-noktalari-soguk-kaliteli-su

 

2- Kahveyi Uzun Süre Pişirmeyin: Kahveyi uzun süre pişirmekten kaçının, hatta kahvenizin lezzetli olması için kaynamaması gerekir, 90-96 derecede hazırlanıp servis edilmesi gerekir. Aksi taktirde kahvenizde acımsı bir tad olacaktır.

kahve-kopuklu-puf-noktalar-nasil-pisirmeli-uzun-sure

 

Uyarı: Kahve makinası kullanıyorsanız makinanıza uygun öğütücü kullanmalısınız. Öğütücünüz eğer çok ince öğütüyorsa makinada sızıntıya kahve tadında ise acılığa yol açacaktır. Çok kalın öğütüyor ise kahvenizin fazla sulu olmasına yol açar.

1 Fincan için Ne Kadar Kahve Konulmalı?

Lezzetli bir kahve için İdeal oran; 1 su bardağı suya 10 gram kahve. Ne miktarda kahve yaparsanız yapın, bu oranı kullanın. Kahvenizi biraz yumuşatmak isterseniz, kahveyi hazırladıktan sonra sıcak su ekleyebilirsiniz.

Kahvenizin tadı 20 dk sonra bozulmaya başlayacaktır, 20 dk içerisinde tüketilmelidir, afiyet olsun…

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Lezzetli Olması için Çayı Nasıl Demlemeli? başlıklı makalemizde çay demleme tüyoları, iyi çay demlemek ve lezzetli çay nasıl demlenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın