Evde Vücut Geliştirme Nasıl Yapılır?

evde-kas-yapmak-icin-ne-yapmali-egzersiz-hareketleri-dumbell-dambilEVDE VÜCUT GELİŞTİRME YAPILABİLİR Mİ? karşıyaka escort

Evet, evde vücut geliştirebilmek mümkün. Evde vücut geliştirme kişinin elindekileri en iyi şekilde değerlendirmesiyle mümkün olabilir.

Neler Gerekli?

Eğer 2 dumbbell’ınız ve chin up(barfix) yapabileceğiniz bir düzenek varsa sizden iyisi yok. Evde şınav çekerek, barfix çekerek, dips yaparak, yere yatıp hiçbir şeye gerek olmadan karın egzersizleri yaparak formda kalabilmeniz mümkün. Dumbbell ile yapabileceğiniz hareketler zannettiğinizden çok daha fazladır.

 

SIRT KASLARI
(Dumbell rowing)

Bankın üzerine bir dizinizi ve elinizi koyun, diğer ayağınız yerde 70 dereceye kadar eğilip dambılı bel hizasına kadar çekin. Hareket sırasında sırtınızı düz tutmaya dikkat edin.

sirt-kaslari-nasil-calistirilir-dambıl-dumbell

 

OMUZ KASLARI
(Side lateral raise)

Dirseklerinizi hafifçe bükerek dambılları kalça hizasında tutun. Kollarınızın pozisyonunu bozmadan, dirsekleriniz omuz hizasına gelinceye kadar kollarınızı yanlara doğru açın. Hareketi bir banka oturarak ya da ayakta uygulayabilirsiniz.

omuz-kaslari-evde-kas-yapma-nasil-yapilir-omuz-kaslari

PAZULAR ÖN KOL
(Biceps V bar curl)

Ayakta dik durarak, barı önde avuçlar yukarı bakacak şekilde tutun. Pozisyonunuzu bozmadan barı en aşağıdan göğüs hizasına gelecek şekilde sadece ön kolu hareket ettirerek kaldırın. Hareket sırasında dirseklerin vücuda yapışık, sabit kalmasına öne ya da arkaya gitmemesine dikkat edin. (Egzersizi düz bar ya da dambıl kullanarak da yapabilirsiniz.)

pazular-on-kol-evde-kas-yapma-ne-yapmali

Bir önceki yazımız olan Grip Nasıl Bulaşır, En çok Nereden Bulaşır? başlıklı makalemizde grip nasıl bulaşır, gripten nasıl korunulur ve kimler grip aşısı olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın