Acı Çehre Tohumu Nedir? Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Acı çehre otu (acı çehre tohumu), genellikle zayıflamak amaçlı kullanılır. Yalnız acı çehre otu (acı çehre tohumunun) sağlık açısında da çeşitli faydaları bulunmaktadır. Sizde acı çehre otu( acı çehre tohumu) ne işe yarar, acı çehre tohumu aç mı tok mu kullanılır sorularını sormaya başladıysanız sizler için hazırlamış olduğumuz bilgilere göz atabilirsiniz.

ACI ÇEHRE KULLANIRKEN BOL SU TÜKETİN

Acı çehre tüketimi sonrası, daha çok sıvı şekilde giderilen tuvalet ihtiyacı nedeniyle, bu otun kullanıldığı zaman diliminde bol su tüketilmesi önerilmektedir. Vücuttan bol miktarda su ve yağ atılması görülmesi sonucu, oluşan sıvı kaybı vücudu halsiz düşürebilmektedir. Bol su tüketimi, bu noktada çok önemlidir.

Acı Çehre Faydaları

* Kilo kontrolünü kolaylaştırmaya, kilo vermeye,
* Yağ kaybını hızlandırmaya, yağsız kas kitlesini artırmaya,
* Tatlıya olan iştahın kesilmesine,
* Daha az beslenerek daha zinde ve güçlü kalmanıza,
* Diyabetiklerde kan şekeri ayarını düzenlemeye,
* LDL-kolesterolü azaltmaya, iyi huylu HDL-kolesterolü yükseltmeye,
* Kabızlığı önlemeye, hazmı kolaylaştırmaya ve şişkinliği gidermeye,
* Vücuttaki birikintileri eritmeye,yardımcı olur.

 
Acı Çehrenin Zararları; Acı çehrenin şu ana kadar pek bir yan etkisi gözlenmemiştir. Acı çehrenin yalnızca bilinçsiz tüketildiği takdirde ciddi rahatsızlıklar vermektedir. Bunların asıl sebebi acı çehre sindirim sitemleri çalıştırdığından dolayı fazla kullanılması ile birlikte organları yıpratır. Bu yıpratma sonucu ciddi rahatsızlıklar meydana gelebilir.

Bir önceki yazımız olan Sahurda Yenilmemesi Gereken Yiyecek ve İçecekler başlıklı makalemizde oruç, ramazan ve sahurda neler yenilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın