Yeni Trend Telefon Lensleri

telefon-lensleri-iphonegraphy-muthis-kareler-yakalayin

İPHONEGRAPHY

Dünyaları cebine sığdıran fotoğraf sanatı. Öyle ki burda herşey çok küçük. Ekipmanların, tripodun, lenslerin ve cep telefonun her zaman yanında.

 

Mobil fotoğrafçılık her gördüğünü çekebilme fırsatını sunmakla kalmıyor sürekli yenilenen ücretsiz fotoğraf ve video uygulamalarıyla daha yaratıcı işler çıkarmanı sağlıyor. iPhoneography aslında bu isme verilen genel ad ama 2007 yılında gelen iPhone 2G’nin 2 megapikselik kamerasının günümüz instagram dünyasını yarattığı düşünülüyor. iPhone ve Samsung Galaxy uyumlu fisheye lensler ve su altı kılıfları yeni mobil dünyanın en eğlenceli fotoğraf ekipmanlarından.

#iphoneography #olloclip #fisheyelens #fisheye #underwater 2014′ün popüler hashtagleri arasında.

İPHONE LENSLERİ:

telefon-lensi-wide-turn-iphoneography-phonelens-1

iPhone’a kolayca uygulanabilen genelde cam ve sert plastikten oluşan pratik lenslerdir.

Olloclip; balıkgözü geniş açı ve makro’yu aynı lense ilk sığdıran marka olduğu için hala en popüleridir. Ama daha iyi sonuçlar veren iPhone 4s uyumlu Çark Lens, 4′lü FMST Lens, ya da her telefona uyumlu Hulahop Lens gibi seçenekler de mevcut. Telefon modeline ve gönül zevkine göre bi seçim yapmak için ufak bi araştırma yapman yeterli olacaktır.

[ad id=”401″]

 

Akıllı telefonların çoğuna uyumlu olan cep telefonu objektiflerinin oyuncak gibi elden ele gezme durumu var. Özellikle fisheye lensle yapılanlar şaşırtıcı.

 

ORJİNAL KAMERA VE PHOTOJOJO lensiyle çekilmiş fotoğraf

orjinal-camera-kamera-photojojo-telephoto-1234

 

telefon-lensi-wide-turn-iphoneography-phonelens-2

Bir önceki yazımız olan Adsense için En çok Kazandıran Kelimeler başlıklı makalemizde adsense çok kazandıran reklamlar, adsense niche kelimeler ve adsenseden çok para kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın