Tarayıcı Virüslerinden Kurtulmanın Kesin Çözümü!

tarayici-yoneticisi-nasil-calisir-virus-chrome-reklam-browser-ad-virus Bilgi Ajansı olarak tarayıcı virüslerinin, yani anasayfanızı açılış sayfanızı değiştiren mystartsearch.com gibi siteleri anasayfanız haline getiren yazılımlardan nasıl kurtulacağınızı, nasıl bir daha asla bulaşmayacağını anlatacağız.

1- ÖNCELİKLE PROGRAM EKLE-KALDIR’DAN;

Yüklü programlar arasında tarayıcınızda reklamlar çıkmasına sebep olan  programlar şunlardan biri olabilir:

Spigot Toolbar – Spigot Inc, widgi-toolbar, Relopix

LyricsSay-1LyricXeekerPlus-HD 1.3BetterSurfLyricsGetPassShowLyricsBuddy-1AlLyricsElectroLyrics-1a2zLyrics-1,Feven 1.8WebsteroidsScorpionSaverHD-Plus 3.5, RelopiX, Yontoo, LyricXeeker, Plus-HD 1.3, LyricsGet, BetterSurf, Downloadkepper, SurfEnchance, Feven 1.7, LyricsWoofer, LyricsFan, SimpleLyrics,

HD-PlusBrowse2SaveWebCake 3.00DownloadTerms 1.0LyricsBuddy-1TidyNetwork.com,ElectroLyrics-1a2zLyrics-1SimpleLyrics

 

2- UZANTILARI KALDIRIN!

Bu programları kaldırdıktan sonra tarayıcıların uzantılar sayfasından da güvenmediğiniz uzantıları kaldırmanızı öneriyoruz.

chrome-uzantı-kaldırma-nereden

 

3- YANDEX TARAYICI YÖNETİCİSİ KURUN!

tarayici-yoneticisi-nasil-calisir-virus-chrome-reklam-1

Bazı programlar, size sormadan tarayıcının ana sayfasını ve diğer ayarlarını değiştirirler. Bunun yüzünden alışık olduğunuz sayfalar yerine zararlı siteler veya tanımadığınız arama motorları açılabilir. Tarayıcı Yöneticisi bu tür değişiklikleri takip eder ve sizi uyarır.

yandex-tarayici-yoneticisi-chrome-virusu-reklam-virusu-temizleme-2

 

Değişiklikleri Size Bildirir!

Herhangi bir program tarayıcı ayarlarını değiştirmeye çalışırsa, Tarayıcı Yöneticisi bununla ilgili sizi uyarır. Tarayıcı Yöneticisi’nin hangi işlemlere ve nasıl bir tepki vereceğini kendiniz seçiyorsunuz.

 

 

 

 

yandex-tarayici-yoneticisi-chrome-virusu-reklam-virusu-temizleme-3

BİLDİRİM PENCERESİ!

Kurduğunuz herhangi bir program tarayıcı ayarlarınızda bir değişiklik yapmaya kalktığında anında sizi uyarır ve Ayarlarımı eski haline getir dediğinizde ayarlarınızı korumuş olursunuz.

 

 

 

YANDEX TARAYICI YÖNETİCİSİNİ AŞAĞIDAN İNDİREBİLİRSİNİZ

[ad id=”373″]

indir-download

 

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Trend Telefon Lensleri başlıklı makalemizde akıllı telefonlara lens, iphone lens çeşitleri ve iphonegraphy hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın