İnternetinize İzinsiz Girenleri Öğrenin

internetinize-giren-kisileri-ogrenin-wifi-sifremi-ogrenmişlerİnternet kotanız çabuk doluyor, internet faturanız çok fazla mı geliyor? İnternetinizi başkaları kullanıyor olabilir. Peki başkalarının internetinizi kullanıp kullanmadığını nereden öğrenebilirsiniz. İşte yanıtı

Bu minik uygulama, kablosuz ağınıza bağlanan herkesi, tüm detaylarıyla gösteriyor!

Kablosuz ağınızı şifre ile koruma altına almış olabilirsiniz ama hiçbir şifre kırılmaz değildir. Ayrıca, ağınıza girmesini izin verdiğiniz kişilerin, ağın kaynaklarını kontrolsüzce kullanmaları da canınızı çok yakabilir.

Bu gibi durumlarda ağı kontrol etmek için kullanılan çok sayıda yazılım var. Ancak masa üstü yazılımları çalıştırmak, bilgisayar üzerinden ağı kontrol etmek çoğu kişiye zor gelebiliyor. Oysa Fing isimli mobil uygulama, tek bir tıkla, mobil cihaz üzerinden ağın tüm istatistiklerini, ağa bağlı kullanıcıları, bağlanan cihazların detaylarını en ince detayına kadar görmenizi sağlıyor. Böylece, istemediğiniz kullanıcıları IP ve MAC adreslerinden belirleyip dilerseniz bir daha bağlanamamaları için banlayabilirsiniz.


Uygulamaya aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

google-play-indir 

Bir önceki yazımız olan WordPress'e Adsense Nasıl Eklenir? başlıklı makalemizde adsense, wordpress adsense ve wordpress siteden para kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın