Zencefil Salatalık Limon Nane Zayıflatır mı? İçecek Tarifi

Zencefil sakinleştirici, salatalık yatıştırıcı ve limonun uyarıcı özelliğiyle bu lezzetli, enerji verici ve canlandırıcı bir detoks suyu tarifi bu paylaşımda sizleri bekliyor . Ve ayrıca karnınızı dindirmeye, açlığımızı bastırmaya ve karnınızı düzleştirmeye hazırsak zencefil, salatalık, limon ve naneden oluşan zayıflatıcı içecek tarifimize gözatalım !

Peki neden limon, salatalık ve zencefil kullanıyoruz?

Limon: Limonlar, detoks içecek tariflerinin olmazsa olmazıdır. Sadece bağışıklık sistemini güçlendirici C vitaminini vermekle kalmaz, aynı zamanda limon diğer bileşenlerin kahverengi olmasını da engeller.

Salatalık: Salatalık ferahlatıcı, yatıştırıcı, antienflamatuar ve aynı zamanda kaliteli yaşam için gerekli bir besin olan potasyum açısından zengindir. Ne yazık ki,  yetişkinlerin yüzde 2’sinden azı günde önerilen potasyum miktarını tüketmeyi başarabilmektedir. Salatalıkların da cilt üzerinde yaşlanma karşıtı bir etkiye sahip olduğu düşünülmektedir .

Zencefil: Bu baharatlı kök, sindirime yardımcı olur, şişkinlik ve mide bulantısını azaltır ve iştahınızı keser. Aynı zamanda doğal bir ağrı kesici. Çok güçlü ve biraz bunaltıcı olma eğiliminde olan zencefil çayından farklı olarak, zencefilli su ile yapılan detoks suyu sadece hafif ama çok hoş bir etkiye sahiptir.

Nane: Nane, sindiriminiz için en yararlı bitkilerden birisidir. Gazı önler, mide asidini engeller, besinlerin emilimine yardım eder, iyi bir iltihap sökücüdür, sizi rahatlatır ve mide bulantısını geçirir. Kendi başına ya da yemeklerinizin yanında tüketebileceğiniz nane, tek kelimeyle harikadır.

İşte bu canlandırıcı ve ferahlatıcı detoks suyu nasıl yapılır.

Detoks Suyu Malzemeleri

  • 1 adet salatalık
  • 1 adet limon (dilimlenmiş)
  • 2 parça taze zencefil (dilimlenmiş)
  • 2 litre su
  • Nane (10 adet yaprak)

Detoks Suyu Hazırlığı

  1. Tüm malzemeleri bir sürahi içine koyun.
  2. Su ekleyin.
  3. Lezzet ve besinleri serbest bırakmak için karıştırın.
  4. Detoks suyunun servis yapmadan önce buzdolabında en az 1 saat demlenmesine izin verin.
  5. KEYFİNİ ÇIKARIN!

Bir önceki yazımız olan Zencefil Suyunun Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde zencefil faydaları nelerdir, zencefil kürü saraçoğlu ve zencefil suyu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın