Baby Shower Partisi nedir? Nasıl Yapılır?

baby-shower-partisi-ne-demek-nasil-yapilir-bilgiajansiAmerika’dan son zamanlarda ithal edildi “Baby Shower” partileri… Hayatınıza katılacak ve size bir ömür karşılıksız sevgiyle bağlanacak bebeğinizin ilk partisi! Bu partiyi unutulmaz kılmak ve izlerini bebeğinizin de yaşayabileceği hale getirmek için neler yapabilirsiniz? Parti öncesi neler hazırlamalısınız? Kimleri çağırmalısınız?

 

Menüde neler olmalı? Hamileliğinizin son dönemlerinde evde daha çok vakit geçirdiğiniz bu zamanı değerlendirmek için yapabileceğiniz pek çok şey var.

 

İLK OLARAK, NEDEN ‘BABY SHOWER’

“Baby Shower partisi” diyeceğimize özgün bir isim bulaydık daha iyi olabilirdi.

Bebeğe Hazırlık Partisi

Bebeğe (ya da Yeni Anneye) Hediye Yağmuru

Çocuksuz Hayata Veda Partisi

Bugünleri Çok Özlersin Partisi

yada belki de örneklerin içinde en güzeli ‘Karnı burnunda Partisi’

Amerika’da ki uygulaması  Türkiye’deki uygulamasına göre amacının biraz farklı olduğunu bildiğimiz  bir uygulama.

 

Nedir bu Bebeğe Hazırlık Partileri?

Google’a “Baby Shower partisi” olarak girip de arama yaptığınzda karşınıza birçok site çıkıyor. Bu parti şöyle yapılır, “cookie”ler hazırlanır, 5 ila 20 davetli olur, vesaire vesaire gibi sanki bir kalıp varmışçasına tarifler yapılıyor. Ve şöyle deniyor: “Amaç anne adayına doğumdan önce keyifli ve eğlenceli bir gün yaşatmaktır.”

Amerika’dakinden farklı olduğunu söylediğimiz kısmı işte burası;

Bebeğe Hazırlık Partilerinin asıl amacı annenin (ve babanın) doğumdan sonra bebek için ihtiyaç duyacakları eşyaları toparlamalarına katkıda bulunmaktır.

Bunları toparlayan anne adayının ise keyifli ve eğlenceli bir gün geçireceği kuşkusuzdur.

ornek-bir-baby-shower-partisi-ne-demek-nasil-hazirlanir

Türkiye’de nasıl yapılıyor?

Türkiye’de ki partilerin amacı gerçekten de kız arkadaşlarla bir araya gelmekten ibaret gibidir. Bu anne adayının eğlendiği (ve bence böylesine bir günü hak ettiği) gerçeğini değiştirmiyor.

Son zamanlarda bir trend haline geldi “Baby Shower” partileri. Organizasyon şirketlerinin gündemlerinden düşmüyor. Bütçesi el veren istediği gibi yapsın, sefası olsun. Ama asıl amaç unutulmasın: İhtiyaçları karşılamak…

Bir önceki yazımız olan Bebek Kaç Aylıkken Ne Kadar Süt İçmeli? başlıklı makalemizde anne sütü ne kadar içirilmeli, bebeğim süt emmiyor ve bebek ne kadar süt içmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın