Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

suya-dusen-telefon-nasil-kurtarilir-telefonum-suya-dustu-cep-telefonu-gecirmeyen-su-akilli-telefonGünümüz de birçok kişinin artık cep telefonu var… Çağımız teknoloji çağı olduğu için firmalar son zamanlarda farklı elektronik aletleri ve teknolojik ürünleri tüketiciye sunmaya devam ediyor. Son yıllar da iyice popüler bir hale gelen cep telefonları günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi.
aliağa escort

Cep telefonları arada tabi ki istenmeyen kazalara da maruz kalabiliyor. Çok sık karşılaşılan cep telefonu sorunu ise suya düşen telefonlar… Eminim ki birçok kişinin başına gelen bu olay sonucunda bazı kişiler ne yazık ki telefonunu kaybederek suya düşen telefonu çalışamaz duruma geldiği olmuştur.

Burada önemli olan cep telefonlarınızı mümkün olduğu kadar koruyabilmeniz. Suya düşme durumunda hızlı bir şekil de hareket ederek belkide telefonunuzu kurtabilirsiniz.

Cep telefonu suya düşen kişiler ne yapmalı?

*Su telefonunuz su ile temas ettiğinde bataryasını hemen çıkartın ve bataryayı ısıdan uzak bir yerde kurumaya bırakın.

*Telefonunuzu su emici bir bez ile kurulayın.

*Telefonda ki tüm vidaları sökün ve ön kapağı dikkatlice çıkartıp, sayıların bulunduğu lastik kısmı çıkartın.

*Telefonun içindeki her parçanın kuruması için hava ile temaslarını sağlayın. Fön ile kurutacaksanız 10-15 cm uzaklıktan ılık fön tutun.

*Cep telefonunuzun tüm parçaları kuruduktan sonra vidaları takın, parçaları birleştirin. bataryasını takın ve telefonunuz açın. 

Bir önceki yazımız olan İlk Taşınabilir Bilgisayar: Osborne başlıklı makalemizde dizüstü bilgisayar osborne, ilk bilgisayar nasıldı ve ilk laptop hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın